foto: Agnieszka Kiepuszewska

foto: Jacek Marczewski

Kasia Bialek -  autorska pracownia ceramiki użytkowej.

Studio kasia białek ceramika to moja warszawska, autorska pracownia, gdzie powstaje głównie ceramika użytkowa w pojedyńczych egzemplarzach lub krótkich seriach. Pracownia znajduje się w malowniczym miejscu, na obrzeżach miasta, blisko sosnowego lasu, pod wydmą. To osobiste wnętrze, pełne znaczących przedmiotów i dzieł innych twórców. O sąsiedztwie lasu przypomina gałąź podwieszona pod sufitem, na ścianach wiszą kolaże ulubionych artystek. Cieszy oczy i dba o dobrą aurę ludowy kolorowy pająk z bibułek. Rzeźby zwierzęcych totemów stoją na półkach. Czuję, że otoczenie ma na mnie duży wpływ, dlatego bardzo dbam o moją najbliższą przestrzeń. Mile widziane są świeże kwiaty, zapalona świeca, zapach naturalnych olejków.

studio

Moja praca jest rodzajem medytacji. Kiedy tworzę, nie czuję upływu czasu i odpoczywam od bieżących spraw. Większość obiektów to kamionkowa, wysokowypalana ceramika użytkowa. Najczęściej to naczynia stołowe, talerze, miski, kubki, czarki, dzbanki. Rzadziej pojedyńcze duże szamotowe misy, patery, wazony. Zawsze są zabezpieczone od środka szkliwem chroniącym przed przesiąkaniem. Kamionka jest odporna, trwała, można ją myć w zmywarce. Jeśli chcecie ją zachować na dłużej to polecam ręczne mycie. Mieszam różne techniki kształtowania gliny, mam sposoby na osiąganie planowanego efektu. Glina, z którą pracuję to też mój autorski mix, który powstał po latach doświadczeń. Opracowałam unikalny sposób malarskiego szkliwienia. Lubię minimalistyczną dekorację, kolory ziemi, gliny, tlenków. Kolory, jeśli już to spłowiałe, niewyraźne, mgliste. Faktura pod palcami powinna być wyraźna i przyjemna.

ceramika

Jestem w moim studio osobą odpowiedzialną za całość, od projektu po wykonanie. Sama robię zdjęcia (chyba, że jest oznaczony autor), stylizację, marketing, obsługę. W ceramice szukam tego co ponadczasowe, uniwersalne, surowe i prawdziwe. Zajmuję się tym od kilkunastu lat, z czasem moja pasja przerodziła się w zawód. Praktykowałam i szukałam różnych doświadczeń zanim zdecydowałam się pracować samodzielnie. Mam nadzieję, że moje prace przypominają o naszym głębokim związku z Naturą. W czasie wolnym lubię działać z innymi w sądziedzkich i miejskich wspólnotach. Walczymy o nasze prawo do decydowania o przestrzeni miasta w której żyjemy.

autor

Ceramikę sprzedaję przez salony NAP w Warszawie na ul. Mysiej 3 i na Jagielskiej 73.
W kolekcji unikaty znajduje się ceramika dostępna przez stronę internetową.

sprzedaż

media o mnie

Copyright © 2020, kasia białek ceramika